Czy możliwe jest usunięcie zębów i wstawienie protezy?

Witam!Mam 33lata,poważną wadę zgryzu (tyłozgryz)i postępującą paradontozę.Okropnie się tego wstydzę,mimo że dbam o higienę jamy ustnej,mam poleczone zęby(sporo ubytków).Czy możliwe jest usunięcie zębów,które i tak wkrótce zaczną wypadać i wstawienie protezy?Jak przebiega taki proces i do kogo się zwrócić z tym problemem?Jaki jest koszt takich usług i czy można choć w części liczyć na leczenie w ramach NFZ?Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.Pozdrawiam!

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

ekstrakcje zębów i uzupełnienia protetyczne osiadające są refundowane przez NFZ
jednak do ekstrakcji muszą istnieć konkretne wskazania
sugeruję zgłosić się do periodontologa
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani zgłosić się przede wszystkim do dentysty - periodontologa w celu dokładnej diagnostyki przyzębia ( w kierunku paradontozy ). Oczywiście można usunąć zęby i wykonać ruchomą protezę, jednak jeśli będzie to możliwe, powinna Pani walczyć o każdy ząb.
NFZ refunduje ekstrakcje zębów oraz ruchome protezy - musi Pani jednak zorientować się w NFZ działającym w Pani województwie.
Co do cen leczenia stomatologicznego - są różne. Uzyska Pani informacje w gabinecie, w którym zdecyduje się Pani rozpocząć leczenie.