Czy zmiana na protezy elastyczne to dobry wybór?

Mam obecnie protezę częściową akrylową, zrobioną ponad 10 lat temu. Była już trzy razy naprawiana ( pęknięcia i złamania). Podczas ostatniej naprawy technik zaproponował mi żeby zrobić protezę elastyczną- poliamid z firmy Vertex Dental. Czy przejście na protezy elastyczne to jest dobry wybór ? Jak mi powiedziano, lepiej się je nosi, nie pękają i klamry nie niszczą zębów.

Każde z tych uzupełnień ma swoje wady i zalety;a może lepszym będzie proteza szkieletowa..? Wskazane badanie bezpośrednie i dokładne omówienie możliwych prac.