Czy powodem bólu może być źle dopasowana proteza górna?

Mam górną, częściową protezę akronową od czwórki do siódemki. Nosząc ją odczuwam, głównie przy jedzeniu , ból dolnych, własnych zębów,które mi pozostały (dwóch czwórek i jednej szóstki). Na razie nie mam protezy na dolnych brakach. Czy to może być powodem bólu czy raczej źle dopasowana proteza górna.

Najlepiej udać się do stomatologa w celu przeprowadzenia badania. Warto sprawdzić czy kontakty na zębach są równomierne. Użytkowana jedna proteza przy rozległych brakach w drugim łuku zębowym może mieć związek z przeciążaniem pozostałych w tym dolnym łuku zębów. Najprawdopodobniej lekarz zaleci wykonanie również dolnej protezy uzupełniającej braki zębów.