Przebieg zabiegu rekonstrukcji dna jamy ustnej

Witam.Miałem usuwany guz z dna jamy ustnej po stronie prawej. Mam przyszytą czesc jezyka do dziasła w związku z czym mam problemy z wyraźnym mówieniem oraz z jedzeniem.W szpitalu powiedziano mi ze rok po operacji, jak się wszystko wygoi będę mógł skorzystać z zabiegu rekonstrukcji dna jamy ustnej i wtedy jezyk zostanie "uwolniony",i w zwiazku z tym ma pytanie,jak wygląda taki zabieg rekonstrukcji? czy wycina się kawalek skory z innej części ciala i ile się dochodzi po nim do normalnej formy ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
O szczegółach zabiegu proszę porozmawiać ze swoim lekarzem, który zna pełny obraz kliniczny.