Napięcie kącika wargi po operacji usunięcia guza z dna jamy ustnej

witam, po operacji usuniecia guza z dna jamy ustnej (5 miesięcy temu) mam problemy z prawa strona dolnej wargi.Czytałem o opadającym kąciku ust ale u mnie jest wręcz odwrotnie.Ta prawa strona dolnej wargi jest bardzo napieta,jak mam zamknięte usta lub lekko otwarte to nawet nie widać,ale jak chcem szerzej otworzyć np. przy jedzeniu to czesc tej wargi zostaje mi na zębach.Czytałem gdzies że można stosowac masaze i witaminy z grupy B, czy to cos pomoże ? a może jest inny sposób ? pozdrawiam.

Witam. Zabieg zapewne był przeprowadzony na oddziale laryngologicznym. Warto pokazać i omówić problem z laryngologiem. 5 miesięcy to sporo czasu na wygojenie się tkanek, coś może jest nie tak? Może fizykoterapia i masaże poprawią stan miejscowy.