Przeciwwskazania do uprawiania seksu w 6. tc

W 6 tyg. ciąży dostałam plamienia (brudzenie) i lekarz zapisał mi luteinę 100 mg, stosować dopochwowo 2 razy dziennie. Dziś jestem 12 tyg. 6 dniu ciąży i ciągle mam stosować tą luteinę (plamienie nie wystąpiło od 7 tyg.). Lekarz nic nie mówił, żeby ciąża w jakikolwiek sposób była zagrożona. Dziecko rozwija się prawidłowo(dł.6,2 cm). Czy są jakieś przeciwwskazania by uprawiać seks. Jeśli tak, to jak długo jeszcze mam nie współżyć?

Witaminy w ciąży

Aleksander Ropielewski

Jeżeli lekarz podczas badania nie stwierdził przeciwwskazań to może Pani uprawiać seks z zachowaniem ostrożnośći odnośnie dziecka - tzn. nie w pozycjach, w których jest ucisk na brzuch.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Sądzę że ewentualnie co do stosunków może wypowiedzieć się lekarz badający.