Współżycie w okresie ciąży - czy jest bezpieczne dla płodu?

Witam. Jestem w 11. tygodniu ciąży. Ostatnio dość często mam ochotę na seks. Kocham się z narzeczonym nawet kilka razy dziennie, czasem nawet długo... Z początku ciąży miałam plamienia, więc stosuję luteinę. Ciąża przebiega prawidłowo. Niestety nie zapytałam lekarza, jak ma wyglądać seks w mojej sytuacji. Czuję się dobrze. Nic mi nie dolega poza bólami, które odczuwam od dłuższego czasu, tzn. te jakby na miesiączkę. Proszę mi powiedzieć, czy seks w ciąży może zaszkodzić dziecku na moim etapie ciąży? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
jeżeli ciąża rozwija się prawidłowo i nie jest zagrożona, to współżycie nie jest przeciwwskazane. W momencie kiedy seks będzie zabroniony, ginekolog powinien o tym Panią poinformować.
Pozdrawiam