Czy seks może zaszkodzić ciąży?

Czy seks może zaszkodzić ciąży? Kochaliśmy się 4 razy jednego dnia , miałam duża ochotę na szalone rzeczy....jestem w 14 tc licząć od 1 dnia miesiączki.....biore luteinę dopochwowo , po stosunku nie mam dziwnych dolegliwości może troszkę czuje brzuszek...- niestety na moje pytanie nie dostałam odpwoiedniej odpwoedzi . Ale odpwiem że cykle miałam nieregularne mies.ost 31.08

Lek. Magdalena Pikul

Witam.
Na tak wczesnym etapie ciąży seks nie jest przeciwwskazany.

Seks nie jest przeciwskazany w ciąży, o ile ginekolog nie zaleci ostrożności lub abstynencji od seksu.
Mimo ochoty na "szalone rzeczy" lepiej zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię, także przy wyborze pozycji współżycia.
Seks powinien być bezpieczny szczególnie w tym okresie. Spadnięcie z łóżka może być groźniejsze, niż zwykle...
Pozdrawiam. JW