Brak seksu przed ślubem a rozwój związku

Czy nie uprawianie seksu przed ślubem szkodzi związkowi półtorarocznemu? W jaki sposób?

Generalnie jednak problem długotrwałej abstynencji, celibatu, jest złożony i nie można "załatwić" problemu dwoma zdaniami.
Znamy zjawisko tzw. "patologii celibatu", rozpatrywane jest ono także w publikacjach poświęconych medycynie pastoralnej. Omawianie tego zagadnienia przekracza możliwości (i cele) tego Forum.
Mam nadzieję, że nie będziecie Państwo zwlekać zbyt długo ze ślubem...
Pozdrawiam i życzę "pogodnej wytrwałości".
JW, www.seksuologia.org.pl