Przedłużenie stosowania tabletek antykoncepcyjnych w celu przesunięcia miesiączki

Witam przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Yasminelle. Ponieważ mam problemy ze stawami kolanowymi będę musiała uczęszczać na rehabilitacje podczas których nie mogę mieć okresu. Aby tego dokonać muszę przesunąć okres biorąc kolejne opakowanie tabletek. Nie chce jednak brać całego opakowania tabletek, chcę przedłużyć branie o 13 dni a potem zrobić 7dniową przerwę na okres. Czy mogę tak zrobić? Czy konieczne jest przyjmowanie całego drugiego opakowania pod rząd? Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Jak najbardziej może Pani tak zrobić.

Pozdrawiam.