Przedwczesne wytryski u 21-letniego mężczyzny

Witam, mam 21 lat i nigdy nie mialem udanego stosunku, ponieważ zawsze miałem problemy ze zbyt przedwczesnym wytryskiem a dochodzilo do niego przy calowaniu wraz z pieszczotami, pytanie brzmi czy przyczyną może byc szybkie zaczecie masturbacji? I jak to leczyć?

Dzień dobry!

Nie wspomina Pan, od kiedy współżyje, jak wiele było stosunków seksualnych i czy był dłuższy okres regularnego współżycia. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa.

Wytrysk przedwczesny najczęściej leczy się farmakologicznie i/ lub psychoterapeutycznie.

Proszę zgłosić się do lekarza seksuologa i/ lub psychologa seksuologa.

Pozdrawiam!