Przejście na inny suplement diety

cholesterol -249.Zażywam ATORIS 10mg -1 t.na noc.poja- wiły się uciążliwe bóle mięśni.Badanie kinaza fosfokreatyn 180(norma0-170).Lekarz zbagatelizował wynik i zalecił dalsz zażywanie leku. Od 3 lat choruję na cukrzycę t.2.Czytałam wiele złego o statynach.Czy powinnam nadal zażywać ten lek? Czy mogłabym przejść na podobno bardzo skuteczny suplement diety - LipiForma?.Zaznaczam, że jadam skrom- ne posiłki z ograniczeniem tłuszczów do minimum. Wyniki LDL, HDL, trójglicerydy w normie.

Jednak z uwagi na występujące objawy, które można powiązać z lekiem należy rozważyć ich odstawienie/zastąpienie innym lekiem,