Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik badania krwi u 60-latki?

Witam moja mama ma 60 lat robiła ostatnio badanie krwi i wyszedł podwyższony cholesterol i trójglicerydy: Cholesterol calkowity-233 HDL-53 LDL-134 nie-HDL-180 Trójglicerydy-231 Czy do jest dużo podwyższone? Czy sama dieta pomoże to zbić? Co może pomóc zbić to Wszystko? Proszę o pomoc
KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu

Badania krwi - granulocyty

Granulocyty to rodzaj leukocytów, czyli białych krwinek. Chronią nasz organizm przed drobnoustrojami. Dowiedz się więcej szczegółów o granulocytach i dowiedz się jak analizować wyniki badań.

Lek. Wojciech Zygmunt
73 poziom zaufania

Na pewno każdy lekarz widział gorsze wyniki, jednak nie są one w normie. W leczeniu hipercholesterolemii konieczne jest zastosowanie odpowiedniej diety, a raczej stałej zmiany nawyków żywieniowych. Zwiększenie spożycia tłuszczów roślinnych i rybich, zmniejszenie spożycia tłuszczów zwierzęcych. Wyeliminowanie słodyczy z diety, regularne posiłki, o dostosowanej do potrzeb kaloryczności. Istotna jest też umiarkowana aktywność fizyczna (spacery, basen). Należy jednak pamiętać, że im osoba jest starsza tym trudniej zmienić jej nawyki żywieniowe i styl życia. Należy oczywiście próbować, jednak jeżeli nie będzie to dla pacjenta rutyną, warto wspomóc się lekiem obniżającym stężenie cholesterolu, z grupy statyn, w małej dawce, np. Atoris. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy