Przejście torbieli w guz a wynik MRI głowy

Witam.6-m-cy temu miałam MRI głowy z kontrastem.Wyszła powiększona szyszynka z wielokomorową torbielą(1,2x0,7).Teraz miała kontrlony MRI z kontrastem.Toriela nie urosła ale pojawił się zapis że ścuany torbieli ulegają wzmocnieniu kontrastowemu.Lekaqrz stwierdził że to guz...czy to możliwe żeby w ciągu 6-ciu m-cy ztorbieli zrobił się guz?

Magdalena StusiĹska

Nie pisze Pani w jakim kontekscie lekarz stwierdził że to guz- być może po prostu użył skrótu myślowego. Torbiel nie powinna się przekształciw w guza. Jeżeli istniałaby konieczność szybkiej interwencji lekarz na pewno powiedziałby Pani o tym.