Guz trzustki a wynik badania histopatologicznego
Mąż ma guza trzustki, wyniki biopsji:wśród łagodnych komórek nabłonkowych widoczne poj.płaty sugerujące guz neuroendokrynny.TK wielofazowe nie wykazało nacieków ani przerzutów w innych organach.Lekarz twierdzi,że guz jest niezłośliwy-na jakiej podstawie?Do diagnostyki skłoniła nas przypadkowa TK, gdzie stwierdzono poszerzony przewód wirsunga ponad 6 m-cy temu.Teraz mąż ma udać się do kliniki endokrynologii, czego możemy się spodziewać tzn,jakich badań?Jak się leczy te guzy i jakie są rokowania?

MĘŻCZYZNA, 48 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
Jeśli jest sugestia guza neuroendokrynnego, to należy jak najszybciej działać. Polecam Panią profesor Beatę Kos-Kudłę, która jest chyba najbardziej znaną specjalistką w Polsce w tej dziedzinie.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz