Guz w piersi a badanie krwi

Czy badanie krwi, a właściwie stwierdzona prawidłowa ilość białych krwinek, może wskazywać, że wykryty guz piersi jest niezłośliwy? Inaczej mówiąc - jeżeli krew jest okej, to w jakim stopniu może się okazać po badaniu cytologicznym, że guz jednak jest złośliwy?

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Nie wykazano, aby liczba leukocytów we krwi miała jakikolwiek związek ze złośliwością guza wykrytego w piersi.

W zasadzie tylko w przypadku przerzutów raka piersi do szpiku kostnego, co zdarza się rzadko i jest wyrazem rozsianej choroby nowotworowej, może dojść do zaburzenia produkcji leukocytów i innych komórek krwi, co objawia się w postaci obniżonej liczby leukocytów, anemii i małopłytkowości.

Pozdrawiam serdecznie