Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Guz złośliwy piersi 13 cm

Witam! U mojej kuzynki jakieś 5 miesięcy temu wykryto guza, który w bardzo krótkim czasie urósł bardzo sporo. Na dzień dzisiejszy ma od wielkość 13 cm. Po wynikach biopsji lekarz stwierdził, że jest to guz złośliwy ze sporą ilością komórek nowotworowych i z naciekami. Kuzynka ma 22 lata, niestety, nie znam więcej szczegółów badań, ale bardzo martwię się jej stanem. Chciałabym się dowiedzieć, czy w przypadku tak dużego guza jest możliwość zabiegu oszczędzajacego pierś, czy raczej konieczna będzie amputacja??? Bardzo proszę o odpowiedź!
ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Witam serdecznie!

Trudno aż sobie wyobrazić taki rozmiar guza. W przypadku złośliwych guzów wielkości powyżej 5 cm konieczna jest przedoperacyjna chemioterapia, dopiero po zmniejszeniu wielkości guza można pomysleć o usunięciu piersi i raczej na pewno będzie to mastektomia, czyli całkowite odjęcie piersi z usunięciem węzłow chłonnych w pasze. Po operacji jeżeli wszystko będzie OK, można przeprowadzić zawsze rekonstrukcję piersi. Więcej na ten temat: http://portal.abczdrowie.pl/zabiegi-rekonstrukcji-piersi.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy