Przekłucie języka u alergika i astmatyka

Jestem alergikiem i astmatykiem. Uczulona jestem na nikiel, pyłki, kurze i roztocza. Chciałabym przekłuć język. W pewnym studio nie podjęli się przekłucia (również i ja wtedy zrezygnowałam). Powiedziano mi tam, że reakcja na przekłucie (nie na kolczyk) może być taka, że mogę zacząć się dusić od opuchlizny języka. Czy przy mojej alergii mogę przekłuć język (tylko i wyłącznie z użyciem kolczyka ze stali chirurgicznej)?

Witam. Niektóre rodzaje stali chirurgicznej zawierają w swoim składzie nikiel - użycie tego rodzaju materiałów jest w tym przypadku bezwzględnie przeciwwskazane.