Czy mam uczulenie na nikiel?

Dzien dobry.Mialam koronawirusa leczyłam go jakimś proszkiem na ewentualne problemy plucne,a po 2 tyg wyleczenia zrobiłam kolczyk w jezyku i po kilku niech dostałam zapalenia jamy ustnej, minęło już 2 miesiące i było wszystko okey. Potem mialam wyrywanego zeba i po 2dniach zrobił mi się biały nalot na jezyku.Jestem w trakcie leczenia,ale moje pytanie to czy mogę być uczulona na kolczyk na nikiel w nim?Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zapalenie jamy ustnej oraz pojawienie się na języku białego nalotu, mogącego sugerować grzybicę, nie jest symptomatyczne dla alergii na nikiel.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-jezyka.

Ten typ alergii to alergia kontaktowa, pojawiająca się najczęściej od razu po kontakcie skóry z niklem i ma postać czerwonych grudek. Niekiedy sączy się z nich płyn surowiczy, często są bardzo swędzące. Przy dłuższym kontakcie z niklem skóra staje się twarda, może także pękać.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/uczulenie-na-nikiel-objawy-profilaktyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.