Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mam uczulenie na nikiel?

Dzien dobry.Mialam koronawirusa leczyłam go jakimś proszkiem na ewentualne problemy plucne,a po 2 tyg wyleczenia zrobiłam kolczyk w jezyku i po kilku niech dostałam zapalenia jamy ustnej, minęło już 2 miesiące i było wszystko okey. Potem mialam wyrywanego zeba i po 2dniach zrobił mi się biały nalot na jezyku.Jestem w trakcie leczenia,ale moje pytanie to czy mogę być uczulona na kolczyk na nikiel w nim?Pozdrawiam.
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zapalenie jamy ustnej oraz pojawienie się na języku białego nalotu, mogącego sugerować grzybicę, nie jest symptomatyczne dla alergii na nikiel.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-jezyka.

Ten typ alergii to alergia kontaktowa, pojawiająca się najczęściej od razu po kontakcie skóry z niklem i ma postać czerwonych grudek. Niekiedy sączy się z nich płyn surowiczy, często są bardzo swędzące. Przy dłuższym kontakcie z niklem skóra staje się twarda, może także pękać.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/uczulenie-na-nikiel-objawy-profilaktyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy