Czy mając uczulenie na nikiel i koblat mogę mieć wykonany makijaż permanentny?

Czy w przypadku uczulenia na nikiel i kobalt mogę mieć wykonany makijaż permanentny brwi?

Dzień dobry,
teoretycznie jest to przeciwwskazanie, ponieważ w niektórych igłach,kardridzach są domieszki niklu. Natomiast są to ilości śladowe a kontakt igły ze skórą podczas zabiegu nie jest długi i nie słyszałam, aby u osób które mają alergię wystąpiła reakcja alergiczna. Mało tego, ja jest uczulona na nikiel i nie jednokrotnie nie miałam wykonywany makijaż permanentny i nic nigdy się nie zadziało. Nie mniej jednak trzeba mieć na uwadze to, że u Pani taka reakcja może wystąpić.

Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczyńska