Przekroczenie normy poziomu bilirubiny

Witam, robiłam dzisiaj profilaktyczne badania ( asystentka stomatologiczna) i poziom bilirubiny wynosi 41,6 umo/L. Według normy podanej obok jest ona przekroczona o ponad 20. Czy to, że miałam anemię w styczniu i brałam Tardyferon przed 2 miesiące mogło wpłynąć na taki wynik ?

Proponuje wykonąc USG jamy brzusznej z oceną wątroby i dróg żółciowych, oznaczyć pozostałe parametry funkcji wątroby ( w tym AspAt, AlAt, bilirubinę bezpośrednią i pośrednią); z wynikami zgłosić się do lekarza rodzinnego. Do rozważenia również badania wirusologiczne.