Przekroczone normy testosteronu, DHEA i OH a uporczywy trądzik

Witam! Mam przekroczony wolny testosteron wynik 17,8 a norma 4,1 . Do tego lekko przekroczony DHEA do 10,13 norma 9 oraz 17 OH progesteron 2,4 norma 1,3. Rezonans jamy brzusznej i miednicy mniejszej z kontrastem wyszedł prawidłowo. Co może mi dolegać? Od wielu lat mam uporczywy trądzik i nic nie pomaga na niego. Bardzo proszę o pomoc!

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, konieczna jest konsultacja z ginekologiem-endokrynologiem lub endokrynologiem, który dokona diagnostyki przyczyny nadmiaru androgenów, być może cierpi Pani na zespół hiperandrogenizacji.