Przekroczony lekko ponad normę poziom cholesterolu i trójglicerydów

Witam, mam przekroczony lekko ponad normę poziom cholesterolu i trójglicerydów. Odżywiam się zdrowo i ćwiczę kilka razy w tygodniu więc nie wiem skąd taki wynik i co mogłabym zrobić aby go obniżyć.Domyślam się, że będzie to związane z moją niedoczynnością tarczycy ?? Co mogę zrobić? (poziom hormonów tarczycy mam w tej chwili wyrównany, ostatni wynik TSH 2,6).

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

przy chorobach tarczycy częso zdaża sie podwyższony poziom wskażników lipidowych.
Proszę stosować dietę hipolipemiczną przez 6 tygodni i wykonać ponownie badania profilu lipidowego. Dietę może Pani ustalić w pobliskim gabinecie dietetycznym.

Pozdrawiam