Wpływ posiłków na poziom cholesterolu i trójglicerydu

Witam. Mam pytanie o wplyw posilow przed badaniem na cholesterol. Badania z krwi wszystko w normie podobnie mocz. Natimiast cholesterol calkowity to 225 a trojglicerydy 580. Pytanie jest takie czy na przeklamanu wynik moglo miec wplyw jwdzenie? Rano sie zapomnial wypilem szklanke coli natomiast dzien w czesniej wieczorem jadlem ciasto czekoladowe polane duza iloscia czekolady i nalesnika z malinami z cukrem i czekolada. Myslalem ze 8h w zupelnosci wystarczy na czczo przed badaniem?

Rzeczywiście badania powinno się wykonywać na czczo - ale ta sytuacja nie ma wpływu na wynik badania cholesterolu i trójglicerydów. Wyniki te odzwierciedlają bowiem jak kształtuje się gospodarka lipidowa w naszym organizmie na przestrzeni ostatnich tygodni i wszystko co jedliśmy w tym okresie będzie na nie wpływało. Pana wyniki sugerują problemy z gospodarką lipidową. Zalecanym postępowaniem w tej sytuacji jest konsultacja u specjalisty, ale także przede wszystkim zmiany w diecie - która powinna w tej sytuacji ograniczać nasycone tłuszcze (masło, margaryna, olej palmowy, wieprzowina, wołowina) zastępując je olejami roślinnymi (lniany, rzepakowy, słonecznikowy, oliwa z oliwek), orzechami i tłustymi rybami (łosoś, halibut, makrela, śledź).