Jaka dieta przy wysokim poziomie kreatyniny?

mam wysoki poziom K 5,9 Na150 kreatynina 79 i wysokiLDL4.36 jaka stosowac diete

Sugerowałabym stosowanie diety o niskim poziomie białka (nie przekraczającym 10% podaży energii dobowej), która pomoże odciążyć nerki. Jednocześnie celem korekty nieprawidłowych wyników cholesterolu należy obniżyć podaż tłuszczu ogółem w diecie do 20% energii oraz zmiany jakościowe w obrębie spożywanych tłuszczy. Należy z diety wykluczyć źródła tłuszczy nasyconych (mięso wieprzowe, wołowe, tłusty nabiał, margaryny, produkty zawierające olej lub tłuszcz palmowy) zastępując je olejami roślinnymi (oliwa z oliwek, z pestek winogron, olej lniany, słonecznikowy), orzechami oraz nasionami jak słonecznik i dynia. Należy także spożywać tłuste ryby przynajmniej 3 razy w tygodniu (makrela, łosoś, śledź, halibut). Biorąc pod uwagę jednak nakładające się na siebie problemy zdrowotne wpływające na konieczność stosowania specjalnej diety sugerowałabym wizytę u specjalisty, który pomoże dobrać indywidualnie najlepszy sposób postępowania dietetycznego.