Podwyższony poziom trójglicerydów

jak zapobiegac podwyzszony poziom tryglicerydy co jesc ? jestem kierowca troka i mam ograniczony dostep do cwiczen

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowny Panie, konieczne jest ograniczenie spożywania tłustych pokarmów i smażonych pokarmów oraz słodyczy, a także jak najwięcej ruchu. Jeśli mimo diety stężenie triglicerydów będzie podwyższone konieczne będzie leczenie farmakologiczne. pozdrawiam

Przede wszystkim należy wykluczyć z diety alkohol i wszystkie tłuste mięsa, kiełbasy. Należy ograniczyć spożywanie jaj a wprowadzić zdrowe tłuszcze - oliwę z oliwek, tłuste ryby (makrela, łosoś, halibut), orzechy, pestki dyni i słonecznika.