Przepuklina oponowo-rdzeniowa a planowanie dziecka

Urodziłam się przepukliną oponowo-rdzeniową,poruszam się samodzielnie(aczkolwiek doznałam pewnego porażenia nóg).Za kilka miesięcy,chciałabym strać się o dziecko,czy ciąża w moim przypadku będzie wiązała się z dużym ryzykiem?

Witam! Ciąża w Pani przypadku będzie wiązała się z ryzykiem progresji zmian w kręgosłupie. Oczywiście obecność przepukliny nie stanowi przeciwwskzania do urodzenia dziecka. Przed zajściem w ciążę warto jednak podać się specjalistycznej ocenie neurochirurgicznej.