Przepuklina pępkowa po porodzie naturalnym

Witam,jestem 4 miesiace po prodozie naturalnym..Bedac na wizycie u chirurga miesiac temu badajac mne fizykalnie stwierdził przepukline pepkowa i kresy białej..Czy bez usg mozna na sto procent stwierdzic obie te przepukliny czy lepiej wybrac sie na usg w celu upewnienia..Mój brzuch po porodzie jest nadal wystajacy,jakbym byla w piatym miesiaccu cizay..czy jak zoperuje przepukliny jest szansa ze wroci on do normy?ile czasu po operacji bed emogla nosic synka i nim sie zajmowac?

Witam.
Są to takie przepukliny, które rozpoznaje się podczas badania fizykalnego. Jeśli są spore, USG nie jest konieczne. Operacja przepuklin raczej nie sprawi, że brzuch po ciąży wróci do pierwotnej wersji, ale należy zrobić z tym porządek zanim nie zaczęły uwięzać. Do dźwigania można wrócić po 3 miesiącach po operacji. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Szczególy proszę omówić z chirurgiem , który proponował operację! Ja , bez zbadania , na odległość , nie jestem w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi!!! zż