Przepuklina pępkowa u 3-latki

Moja 3 letnia córka ma przepukline pepkowa 2mm. Lekarz doradzał zabieg ale dodał ze nie jest konieczny. W zwiazku z tym jakie konsekwencje bedzie mialo zaniechanie tego zabiegu u dziecka ? Dodam ze przepuklina nie powiększa sie ani nie zmniejsza

Witam. 3 mm wrota bez worka przepuklinowego ani zawartości - to nie przepuklina !!! - to jedynie możliwość jej rozwoju. Spokojnie obserwować - najpewniej nie będzie nawet potrzebny zabieg operacyjny.

Witam , trudno jest mi zrozumieć stwierdzenie , że lekarz doradzał zabieg ale dodał , że nie jest konieczny! Proponuję udać się do bardziej konkretnego chirurga dziecięcego! z.żurawski