Zabieg przy przepuklinie pępkowej u dziecka

witam moja corka ma 4 latka stwierdzono u niej przepukline pepkowa zakwalifikowali ja na zabieg poszlam do innego chirurga zeby zobaczyc inna opinie powiedzial ze przepuklina jest mala i nie trzeba isc na zabieg teraz ze warto poczekac kilka lat nie wiem co mam myslec isc czy nie isc na ten zabieg ??martwie sie zeby jej sie nie powiekszyla np przy zalatwianiu placzu jezdzie na rowerze prosze o pomoc dziekuje

Można ewentualnie jak tak stwierdził chirurg dziecięcy i skoro jest mała poczekać z operacją. Jeśliby przepuklina powiększała się dopiero zdecydować się na zabieg. Raczej nagle taka przepuklina nawet w czasie dużej aktywności fizycznej nie powinna się powiększyć.