Przepuklina pępkowa ze wskazaniem do zabiegu u dziecka

Witam serdecznie! Panie doktorze moj syn lat 3 ma przepukline pepkowa(juz ze wskazaniem do zabiegu)Nic sie z nia nie dzieje caly czas jest taka sama. Prosze powiedziec czy z zabiegiem moge odczekac okolo 2 miesiecy?Do jakiego wieku mozna operowac przepukline?I najwazniejsze czy dziecko bedzie po zabiegu i jesli tak jak dlugo ograniczone pod wzxgledem ruchowym(plac zabaw,basen,jezioro itp0) Bede ogromnie wdzieczna za odpowiedz.Pozdrawiam

Proszę szczegóły omówić z lekarzem , który kwalifikował do operacji! Ja nie znam wielkości przepukliny-nie potrafię więc odpowiedzieć autorytatywnie! GENERALNIE- im przepuklina jest mniejsza -tym łatwiej ja zoperować i tym mniejsze są szanse ew. jej nawrotu! zż

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowna Pani - bardzo istotna jest wielkość przepukliny - im większa tym , paradoksalnie, lepiej. Nic więcej nie potrafię powiedzieć, bez bezposredniego badania dziecka.Dr n. medycznych Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg,gastrologa, Kraków