Przepuklina pępkowa u 6-tygodniowego dziecka

Witam, U mojego 6-cio tygodniowego synka stwierdzono przepukline pempkowa, chirurg powiedzial ze wszystko jest ok. Zalecono tylko sprawdzanie czy pepek sie chowa. Kilka dni po badaniu zauwazylem, ze po nacisnieciu pepka w celu sprawdzenia czy sie chowa slychac bulgotanie tak jakby w baloniku z woda bylo powietrze i gdzies przechodzilo, jakby sie przelewalo. Czy to normalne?

Tak to normalna sytuacja w przypadku przepukliny pępkowej. Jeśli dziecko nie wymiotuje, nie ma wzdętego brzuszka, oddaje prawidłowo stolec to nie ma powodu do niepokoju.