Przepuklina rozworu przełykowego a praca wątroby

Witam. Mam przepuklinę rozworu przełykowego. Moim objawem jest między innymi pulsowanie w głowie, ból w klatce piersiowej i serca. Czasem też odczuwam kłucie w prawym boku. Zastanawiam się, czy jest możliwe, że żołądek cofając się blokował dopływ krwi (główną żyłę) i wpływał przez to na pracę wątroby? Bardzo się boję, że przez tą przepuklinę może dojść do uszkodzenia innych narządów. Dziękuję za odpowiedź.

Pani objawy nie są charakterystyczne dla perzpukliny rozworu przełykowego, powinna Pani poszukać innej ich przyczyny. Nie jest możliwy wpływ przepukliny rozworu przełykowego na pracę wątroby.