Przepuklina rozworu przełykowego a szanse na ciążę

Witam, posiadam przepuklinę rozworu przełykowego, moje dolegliwości to cofanie się żołądka do przełyku, kołatanie serca, gul w gardle. Lekarze odradzają operację w tak młodym wieku (25 lat), chciałabym zajść w ciążę. Czy w ciąży żołądek cofnie się tak, że mogę się udusić lub pokarm stanie w przełyku i nie będę mogła go przełknąć? Może nastąpić zatrzymanie akcji serca, jeżeli żołądek uciśnie serce? Obawiam się ciąży, proszę o radę.

Aleksander Ropielewski

Wszystko zależy od stopnia przepukliny. Objawy mogą się nasilić jednak niezwykle mało prawdopodobne jest aby dosżło do tak poważnych popiwkłąń o jakich Pani pisze.