Przepuklina rozworu przełykowego przepony a ćwiczenia fizyczne

Mam 19 lat, wykryto u nie przpuklinę rozworu przełykowego przepony. Przedtem ćwiczyłem akrobatyke sportową, robiłem pompki z użyciem ciężarów na plecy ćwiczyłem hantlami ,czy można robić to dalej i bardzo Proszę o odpowiedż, jaki lek brać przy tych dolegliwościach, doraźnie, ponieważ gastrolog zapisał mi controlog 40. W przeciągu 1 m-ca zjadłem już 20 tabl. Czy istnieją inne badania które mogłyby potwierdzić lub wykluczyć to schorzenie; mam też czasami bóle w prawej części pod żebrami.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza prowadzącego. Po badaniu będzie można określić ewentualną zmianę leczenia oraz określić najbardziej odpowiedni wysiłek fizyczny, sądzę, że konieczne jest aby unikać ćwiczeń wykorzystujących tłocznię brzuszną.