Ćwiczenia fizyczne przy przepuklinie rozworu przełykowego

Mam pytanie odnośnie przepukliny rozworu przełykowego. Czy są jakieś przeciwwskazania ku temu, by z tą dolegliwością wykonywać ćwiczenia polegające na podnoszeniu ciężarków (tzw. hantli)? Chodzi mi o to konkretne ćwiczenie - nie wiąże się ono z żadnym schylaniem czy pochylaniem, lecz tylko z podnoszeniem ciężarków na zmianę jedną i drugą ręką. Bardzo proszę o odpowiedź i jeżeli nie stanowi to problemu, to prosiłbym o odpowiedź Pana Doktora Tomasza Stawskiego. Z góry dziękuję.

Witam!
Ćwiczenia, które nie wiążą się ze wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej nie powinny zaszkodzić przy przepuklinie rozworu przełykowego. Wobec tego ćwiczenia przez Pana opisane są Ok.