Przepuklina tylna centralna uciskająca worek opony twardej

Witam. mr odcinek lędźwiowy między innymi przepuklina tylna centralna na gł 4 mm krążka międzykr L5-S1 uciska worek opony twardej i oba korzenie nerwowe ortopeda powiedział że ból który mam od 3 lat dzień i noc z mocniejszym i lżejszym natężeniem spowodowany jest nie przepukliną ale płynem w przestrzeniach międzykręgowych zasugerował że to może bolerioza. od 3 lat nie mam przespanej całej nocy. nie mogę w jednej pozycji siedzieć, leżeć, stać dłużej niż 10min. mam dosyć. proszę o radę. po rehab.

Radzę jeszcze w tej sprawie skonsultować się z neurochirurgiem. Skoro dolegliwości są znacznie nasilone, nie ustępują po leczeniu i rehabilitacji przepuklina może wymagać leczenia operacyjnego. Co do występowania boreliozy można ją potwierdzić lub wykluczyć wykonując badanie poziomu przeciwciał IgM i IgG w kierunku boreliozy.