Przerośnięty mięsień sercowy i wynik echo serca

Witam, proszę mi powiedzieć co oznacz wynik - przerośnięty mięsień sercowy - 0,8 cm. Czy przerośnięty mięsień sercowy widać w badaniu EKG? czy należy wykonać echo serca ? Jeżeli chodzi o ciśnienie to 100/60 lub 120/80. Echo serca wynik: Pk-1,51cm; LK_4,97/2,81cm; LP-3,12cm; Ao-2,73cm; łuk-2,9cm; Mięsień sercowy przerośnięty - 0,8 cm. Kurczliwość glob dobra EF-74%, bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości. Zast. ser. bud. prawidłowej. W bad dopl. mała IT, mała IM. Napływ mit. prawi. Osierdz bz.
Lek. Tomasz Budlewski

przerost mięśnia sercowego może być zaznaczony w badaniu ekg. proszę koniecznie udac się do lekarza kardiologa, konieczne jest rozszerzenie diagnostyki.