Dyskretna hypokineza segmentu środkowego ściany dolnej w stosunku do przegrody

Jestem po kontrolnym poszpitalnym badaniu echo-serca.(zapalenie mięśnia sercowego) 9 dniowy pobyt w szpitalu 1.Grubość i kurczliwość mięśnia LK: dyskretna hypokineza segmentu środkowego ściany dolnej w stosunku do przegrody. 2.Zastawki śladowa niedomykalność. 3.Osierdzie EF około 65% Wymiary: Ao:2,8 Lp:3,9 PK:3,1 Przegroda m-k: 0,9 Tylna ściana mięśnia LK: 0,8 LKR:4,8 LKS:2,4

Piotr Pilarski

Kurczliwość jest osłabiona co może wynikać z zapalenia natomiast nie ma to wpływu na frakcję wyrzutową która jest prawidłowa.

Pozdrawiam.