Co oznacza hipokineza segmentów koniuszkowych ściany dolnej i bocznej?
Badanie USG serca. Wymiary jam serca w normie. Grubość mięśnia sercowego w normie. Hipokineza segmentów koniuszkowych ściany dolnej i bocznej, pozostałe segmenty mięśnia lewej komory o prawidłowej kurczliwości. Upośledzona podatność rozkurczowa mięśnia lewej komory. EF=56%. Zastawki serca prawidłowej budowy, szczelne. Bez skrzeplin w jamach serca. Osierdzie bez zmian. Mam 28 lat i jestem mężczyzną. Czy mam się niepokoić?

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
60 poziom zaufania
Hipokineza segmentów koniuszkowych ściany dolnej i bocznej świadczy o zaburzeniach kurczliwości tego odcinka serca. Z pewnością jest to objaw budzący niepokój i zalecana jest kontrola kardiologiczna. Frakcja wyrzutowa serca (EF) jest w normie, więc nie stwierdza się jawnej niewydolności serca. Pozdrawiam.