Co oznacza akineza podstawowego i środkowego segmentu ściany dolnej?

Prosiłbym o ocenę moich wyników echokardiografii, a w szczególności czy przebyłem zawał serca (mam 67 lat) - fragment wyników: "Powiększony lewy przedsionek, pozostałe jamy serca w normie. Lewa komora z przerostem ścian do 12 mm (w segmencie przedaortalnym - do 16 mm) z gorzej kurcząt się (?) hipokinetycznym podstawowym segmentem ściany dolnej - EF 60%." W badaniu 2 m-ce temu było: "Akineza podstawowego i środkowego segmentu ściany dolnej. Poza tym kurczliwość mięśnia prawidłowa, EF65%".

Lek. Katarzyna Szymczak

Jednoznacznie nie da się ocenić, opis wskazuje na zaburzenia kurczliwość i które mogą być wynikiem zawału serca. Wynik dwa miesiące temu gorszego niż obecny.
Pozdrawiam