Przerost migdałów a problemy z mową u 4-latka

WITAM Mój syn ma 4 lata od 5 miesięcy zauważyłam że ciężko mu się wyslowic tak to wygląda jak by się zaczął jąkać ,logopeda stwierdził że to jest zapowietrzenie a nie jąkanie.Nie dzieje się to przez cały czas . Logopeda po wywiadzie skierował mnie do laryngologa podejrzewając przerost migdałów. Wspomnę iż syn przy porodzie miał 70 % niedotlenienia , śpiąc ma cały czas otwarta buzię , obficie się ślini, w trakcie dnia tez chodzi z otwartą buzia.Dentysta wykluczył wadę zgryzu . Z góry dziękuję

Wizyta u laryngologa jest koniecznością. Przerośnięty migdał z zacinaniem ma niewiele wspólnego. Chyba że jest to zacinanie spowodowane mówieniem na wdechu, co raczej może tylko przypominać zacinanie. Przerośnięty migdał może powodować wymowę międzyzębową, zły tor oddechowy, mówienie na wdechu, wade zgrysu, wiotki język ale nie jąkanie. Zacinanie może mieć w tym wypadku inne podłoże. Oczywiście o ile to faktycznie jąkanie.
Po pierwsze wizyta u laryngologa, po drugie wizyta u innego logopedy.