Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przesypianie nocy przez 5-miesięczne dziecko

Moja córka ma ponad 5 miesięcy- problem w tym, że kręci się i popiskuje w nocy ok. godz. 2, czasami się wybudzi, ale wtedy nie płacze, wręcz przeciwnie śmieje się i 'rozmawia'. Każda 'babcia, ciotka' twierdzi, że powinna już przesypiać całe noce, koleżanki twierdzą, że ich niemowlaki też przesypiają całe noce. Czuję presje, że coś robię nie tak a przecież dzień do dnia podobny i trzymamy się rytuałów. Do tego córka ostatnio buntuje się kiedy wkładamy ją do łóżeczka. W czym może być problem?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Codzienna pielęgnacja zdrowej skóry niemowląt i małych dzieci

Skóra maluszka jest wyjątkowo delikatna, dlatego wymaga specjalnej ochrony i pielęgnacji. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak dbać o nią każdego dnia.

Witam,

Przede wszystkim proszę nie zważać na to, co mówią inni. Każde dziecko jest inne i ma prawo nie przesypiać całej nocy w tym wieku (zresztą jak w każdym innym). Trudno powiedzieć, co jest powodem, być może taka jego natura. Warto kręcenie i popiskiwanie skonsultować z lekarzem, może oznaczać ząbkowanie czy ból brzuszka (co wyjaśniałoby dlaczego nie płacze po przebudzeniu), ale również nocne koszmary z powodu np. zbyt dużej ilości bodźców, skoku rozwojowego czy nerwowej atmosfery w rodzinie. Spokojnie, z pewnością nie jest to pani wina i i jest pani najlepszym ekspertem od własnego dziecka. Proszę więc zamiast się martwić słowami innych słuchać własnej intuicji i specjalistów.

Pozdrawiam

Psycholog w trakcie certyfikacji z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy