Przeszczep wątroby w systemie rodzinnym

Witam mój tato jest w szpitalu, wykryto u niego marskosc wątroby. Chciałam się zapytać o przeszczep wątroby w systemie rodzinnym. Jestem zdrową 35 letnia kobieta ( córka) i chciałabym być dawca. Jak to przebiega w pl? Czy długo trzeba czekać? Czy jest to ryzykowne?

O szczegółach takiego zabiegu należy rozmawiać bezpośrednio z lekarzem transplantologiem. Przeszczep rodzinny jest najlepszym rozwiązaniem. Ważne są wskazania do zabiegu, brak przeciwwskazań oraz zgodność tkankowa. Czy trwa to długo? Nie! Lekarze z pewnością zwrócą się także do Państwa w tej sprawie.

Witam , pacjent wymaga diagnostyki i zakwalifikowania do przeszczepienia w Ośrodku Specjalistycznym!!! Szczegółów dowie się Pani w Ośrodku ew. przyszłego zabiegu!!! z.żurawski