Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania do przeszczepu nerki

Tata chce mi oddac nerke wiem on jako dawca musi porobic sobie wynik,i ale ja jako biorca od dawcy zywego musze robicz te wszystkie badania kture sie robi by dostac sie Krajowej Listy Oczekujących na Przeszczepienie Czy jesli mam dawce to badan jest moze calkiem mniej
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Badania diagnostyczne w niedokrwieniu kończyn dolnych

Czy wiesz, jak wykryć niedokrwienie nóg? Aby się tego dowiedzieć, obejrzyj nasz film. Lekarz Adam Lewszuk wypowiada się na temat badań diagnostycznych w niedokrwieniu kończyn dolnych.

Raczej badania są takie same mimo rodzinnego dawcy. Proszę w tej sprawie skonsultować się z ośrodkiem dokonującym przeszczepów nerek.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Dla Pana to nie ma znaczenia, gdyż i tak trzeba pobrać pańską krew. Ile wyników z próbki wyjdzie dla Pana nie ma żadnego znaczenia. Im dokładniej będziecie przebadani, tym większe prawdopodobieństwo dłuższego utrzymania przeszczepionej nerki.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy