Przeszywający ból mięśni

witam ,mój małzonek ma 60 lat ,od 3 tygodni bolą go wszystkie mięśnie ,zaczęło się od bólu w pachwinie,nie mógł podnieść nogi ,od lekarza dostał mydocalm forte i apo-napro,które efektu nie przyniosło, wybrał sie do neurologa i wykonal przeswietlenie(,bez zmian),i leki mowalis ,ipp,sirdalud i milgamma,takze bez poprawy ,ból jest coraz wiekszy mąz nie ma na nic sily,przeszywający bol ramion nog,pleców i calego ciała,co mamy robić?do jakiego lekarza isc i jakie badania wykonać,proszę o radę
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości bólowe męża zdecydowanie wymagają dokładnej diagnostyki. Jeśli dolegliwości bólowe są tak silne, diagnostyka powinna się odbyć w warunkach szpitalnych. Przede wszystkim proszę zatem skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada męża oraz zleci podstawowe badania laboratoryjne. Uzyskane w ten sposób informacje najprawdopodobniej będą podstawą do wystawienia skierowania do szpitala.