Przewlekłe limfocytarne zapalenie błony śluzowej jelita grubego

Witam, wykryto u mnie przewlekle limfocytarne zapalenie blony sluzowej jelita grubego. lekarz przepisal mi sulfasalazyne jednak nie wiem czy musze miec jakas diete (co moge jesc a czego nie) oraz chcialabym sie dowiedziec jak dlugo bedzie trwalo leczenie oraz czy jest ta choroba wyleczalna.

Piotr Pilarski

Proszę przestrzegać zasad zdrowej diety które może Pani znaleźć w internecie. Choroba ta przebiega z remisjami i nawrotami. Jest to choroba na całe życie. Możliwe, że jeśli objawy ustąpią to będzie można zrezygnować z leków. Proszę stosować się do zaleceń lekarza.

Pozdrawiam.