Przewlekłe osłabienie i omdlenia

Witam! Mam 31 lat od jakiegoś czasu czuję się osłabiona, zdarzają sie omdlenia. Ostatnio dołączyły się ostre bóle brzucha. Oto moje wyniki badań: Morfologia (C55); w WBC 7,47 K/μL; NEUT 4,7 10^9/L (62,9%); LYM 1,82 10^9/L (24,3%); MONO 0,51 10^9/L (6,8%); EOS 0,24 10^9/L (3,2%); BASO 0,05 10^9/L (0,6%); LUC 0,17 10^9/L (2,2%); w RBC ¯ 4,03 M/μL; w HGB 12,3 g/dL; w HCT 38,6 %; w MCV 95,8 fL; w MCH 30,6 pg; w MCHC ¯ 32,0 g/dL; w RDW 13,7 %; w HDW 2,3 g/dL; w PLT 336,0 K/μL; w MPV 8,5 fL; w PCT 0,29 %; w PDW 51,5 10(GSD); Makrocytosis +; HYPO% 1,1. Rozmaz krwi: segmenty 59, eozynofile 4%, bazofile2%, monocyty 10%, limfocyty - 25% ob 53 mm/h.

Witam serdecznie! Wyniki morfologii w zasadzie mieszczą się na granicy dopuszczalnych norm. Zwraca uwagę znajdująca się górnej granicy objętość krwinki, oraz przy dolnej granicy poziom hemoglobiny. Może to oznaczać rozpoczynające się niedobory witaminy b12 lub kwasu foliowego. Niepokojąca jest wartość OB (u kobiet powinna być max do 11 mm/h). Oznacza to obecność stanu zapalnego. Niestety trudno coś więcej powiedzieć nie mając możliwości zbadania pani ani dogłębnej rozmowy. OB czasami może być podwyższone po przebytej niedawno infekcji, ale jeśli w ostatnim czasie nie była Pani przeziębiona, kwestię tę należy diagnozować. Najlepiej zgłosić się do lekarza internisty, który będzie mógł - na podstawie rozmowy oraz badania pokierować diagnostykę w odpowiednią stronę. Pozdrawiam