Przewlekłe rozwolnienie i bóle podbrzusza u nastolatki

Siostra ma 15 lat i od okolo miesiaca ma rozwolnienie. Boli ja podbrzusze, nie wiem co to dokladnie ale okolice macicy a moze nawet sama macica. Ma skurcze, np jak sybko wstaje z pozycji siedzacej to kuje ja. Zawsze jak lezy to cos jej "jezdzi"w brzuchu i ciagle ma wzdecia. Coraz mniej je, bo chce sie jej wymiotowac ale akyrat to moze jest przez jej niezdrowe odzywianie. Czy te objawy maja ze soba zwiazek? Dodam ze tata choruje na wrzody zoladka. Gdzie mamy sie udac i co to moze byc? Dziekuje:)

Witam. Opisane objawy nie są swoiste i mogą świadczyć o między innymi o czynnosciowych zaburzeniach pracy jelit, infekcjach czy zespołach nieprawidłowego wchlaniania. Siostrę powinien zbadać lekarz poz ktory pokieruje diagnostyka.