Przewlekłe wzdęcia u 37-latka

Mam ciągle wzdęcia czy to jest niepokojące? Czy niektórzy ludzie mają taką przypadłość?

Witam. Przewlekłe wzdęcia najczęściej są wynikiem stosowania nieodpowiedniej diety, połykania powietrza podczas jedzenia, stresu, zespołu jelita drażliwego, czy upośledzonej funkcji wątroby. Jeśli są problemem izolowanym i nie towarzyszą im inne objawy, raczej nie ma Pan powodów do niepokoju. Warto jednak skonsultować się z lekarzem POZ który przeprowadzi bezpośrednie badanie.